Przegląd HD TUNE

HD Tune to świetny darmowy program do sprawdzania wydajności dysku twardego. Posiada również wersję pro, którą można kupić. Ta recenzja skupi się na bezpłatnej wersji, ale nie bój się również sprawdzić wersji pro. Oprócz HD Tune możesz wypróbować Acronis Drive Monitor, CrystalDiskMark i CrystalDiskInfo. Nero DiscSpeed ​​to kolejne świetne narzędzie do sprawdzania szybkości dysku twardego.

Darmowa wersja
HD Tune to oprogramowanie HD. Może zdiagnozować dane na dysku twardym i poinformować, ile jest w nim błędów. Dostępny jest w dwóch wersjach: darmowej i pro. Darmowa wersja umożliwia skanowanie pojedynczego dysku twardego, a wersja pro oferuje zwiększoną funkcjonalność. Wersja pro obsługuje również dyski zewnętrzne i AAM, funkcję, która zapewnia bezpieczniejszą utratę danych.

HD Tune ma intuicyjny interfejs z oknami dialogowymi z zakładkami. Wystarczy wybrać dysk, który chcesz przeanalizować, a następnie kliknąć karty zatytułowane Benchmark, Info, Health i Error Scan. Darmowa wersja HD Tune daje wstępne oszacowanie wydajności.

Narzędzie do skanowania błędów
HD Tune to narzędzie do skanowania błędów, które działa na dowolnym wewnętrznym lub zewnętrznym dysku twardym, dysku SSD lub karcie pamięci. Posiada cztery zakładki, które pozwalają sprawdzić stan dysku. Pierwsza zakładka uruchamia test porównawczy i wyświetla informacje o stanie dysku. Następna karta wyświetla atrybuty Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology (SMART). Ostatnia karta wykonuje skanowanie błędów.

HD Tune ma również zakładkę Benchmark, która pozwala przetestować szybkość dysku twardego. Karta testu porównawczego pozwala zmienić prędkość testu porównawczego i rozmiar bloku oraz pokazuje szybkość przesyłania danych w czasie. Wyświetla również różne parametry dysku twardego, w tym czas dostępu i szybkość transmisji. Ponadto HD Tune wyświetla temperaturę dysku twardego. Pozwala również ustawić temperaturę krytyczną.

Testy wydajności
HD Tune to program, który umożliwia wykonanie serii testów porównawczych na dysku twardym. Testy te mierzą przepustowość i czasy dostępu do dysku twardego. Sprawdzają również stan powierzchni dysku i sprawdzają, czy nie ma błędów. Ten program działa z większością typów dysków twardych i SSD, a nawet może przeprowadzać testy na kartach pamięci.

Program zapewnia szczegółowe informacje o wydajności dysku twardego, w tym liczbę błędów i wskaźnik SMART (Smart Media Access Control). Aplikacja skanuje również powierzchnię dysku twardego w poszukiwaniu błędów i wyświetla jego temperaturę.

Cena £
HD Tune Pro to wersja premium oprogramowania. Można go kupić za 35 USD za użytkownika lub dla firmy. Cena jest wyższa, jeśli musisz korzystać z oprogramowania w celach komercyjnych. Kliknięcie tego linku przeniesie Cię do witryny dostawcy, z której możesz pobrać wersję Pro.

HD Tune to potężne narzędzie dysku twardego, które wyświetla cenne informacje o dysku twardym. Posiada przyjazny interfejs użytkownika podzielony na cztery zakładki. Jedna z zakładek pokazuje aktualną temperaturę dysku twardego. Informacje te mogą być przydatne w przypadku awarii dysku twardego.

HD Tune do pobrania: https://programy.net.pl/program,hd-tune.html